Wyszukaj w serwisie

sobota, 21 czerwca 2014

Wasze pytania o bagaż podręczny, cz. 1

Dzięki naszemu formularzowi kontaktowemu możecie przesyłać nam swoje pytania dotyczące zasad podróżowania samolotem z bagażem podręcznym. Jako, że Wasze pytania są niekiedy bardzo ciekawe, a do tego często dotyczą tych samych zagadnień, postanowiliśmy je cyklicznie publikować - oczywiście wraz z odpowiedziami - tak aby skorzystali z nich również inni podróżni. Mamy nadzieję, że ułatwi to Wam korzystanie z serwisu. Poniżej znajdziecie pierwszą partię pytań i odpowiedzi.Tusz do rzęs w Ryanairze


Pytanie: Lecę Ryanairem. Czy możliwe jest zabranie tuszu do rzęs, takiego jaki jest najczęściej w sprzedaży, czyli tubka plastikowa lub metalowa z pędzelkiem. Pytam, gdyż znalazłam, że tusz do rzęs w płynie nie, natomiast:" Mascara w postaci stałej w bagażu kabinowym nie podlega ograniczeniom ilościowym/objętościowym". Nie wiem co robić? Chodzi o bagaż podręczny.

Odpowiedź: Konsystencja tuszu do rzęs w plastikowej / metalowej tubce z pędzelkiem jest płynna / półpłynna - z całą pewnością jej postać nie jest stała. Stąd podlega on ogólnym zasadom i ograniczeniom przewozu płynów w bagażu podręcznym. Szczegóły dostępne tutaj.


Prezerwatywy w bagażu podręcznym


Pytanie: Chcę zabrać z Polski do Irlandii dwie paczki (po 4 szt) prezerwatyw unimil - bardzo ekskluzywnych których nie mogę dostać w Irlandii. czy takie rzeczy można przewozić w bagażu podręcznym?

Odpowiedź:  Prezerwatywy nie należą do przedmiotów niebezpiecznych (wręcz przeciwnie ;) ), stąd bez problemu można je przewozić na pokładzie samolotu - również w bagażu podręcznym.


Niewielkie przekroczenie wymiarów bagażu podręcznego


Pytanie: Co jeżeli okaże się na lotnisku że moja walizka mierzy więcej o pół cm lub cm? Lecę Ryanairem i martwię się ze może źle mierzę. Wychodzi mi z kółkami 54 wysokość.

Odpowiedź: Bardzo często wymiary bagażu podręcznego nie są sprawdzane na lotnisku. Kontrolerzy niekiedy optycznie weryfikują jego wielkość i w razie wątpliwości decydują się na sprawdzenie, poprzez umieszczenie bagażu w specjalnej kieszeni (określającej maksymalny wymiar). Stąd bardzo prawdopodobne, że nawet spore przekroczenie dozwolonej wysokości nie pociągnęłoby za sobą żadnych konsekwencji. Takiego wariantu jednak zakładać nie polecamy - może się bowiem również zdarzyć, że nawet niewielkie przekroczenie dopuszczalnego wymiaru zostanie wychwycone przez obsługę - a wówczas może to się skończyć koniecznością przekwalifikowania bagażu z podręcznego na rejestrowany (poza opłatą za sam bagaż rejestrowany należy wówczas uiścić dodatkową, wysoką opłatę manipulacyjną).

W tym konkretnym przypadku, 1-centymentrowy zapas (przypomnijmy, że w Ryanair maksymalna wysokość bagażu podręcznego to 55 cm) jest naszym zdaniem w 100% bezpieczny.


Ile papierosów do bagażu podręcznego?


Pytanie: Mogę zabrać trzy wagony papierosów kupionych w sklepie?

Odpowiedź: Papierosy można przewozić w bagażu podręcznym, o ile pozwalają na to przepisy celne w odniesieniu do kraju, do którego lecimy. To samo dotyczy maksymalnej dopuszczalnej ilości.

Zachęcamy do zadawania własnych pytań o bagaż podręczny za pomocą formularza kontaktowego.


2 komentarze:

  1. Czy szminkę muszę umieścić również w przezroczystej torebce razem z płynami?

    OdpowiedzUsuń

  2. I have been surfing online more than 3 hours today, yet I never discovered any fascinating article like yours. It's pretty value sufficient for me. In my view, if all site owners and bloggers made just right content material as you probably did, the internet can be a lot more helpful than ever before. itunes login account

    OdpowiedzUsuń