Wyszukaj w serwisie

środa, 18 grudnia 2013

Dwie sztuki bezpłatnego bagażu podręcznego w liniach lotniczych Ryanair

Na początku grudnia linie lotnicze Ryanair dokonały niemałej rewolucji w swoim regulaminie. Wszystko za sprawą dodatkowej bezpłatnej sztuki bagażu podręcznego, którą według nowych przepisów przewoźnika, można zabrać ze sobą do kabiny samolotu. Wśród tanich linii lotniczych próżno szukać innych firm, które zapewniałyby podobną wygodę swoim pasażerom. Nowa polityka Ryanaira niewątpliwie wyróżnia więc przewoźnika na tle konkurencji.

Dodatkowy bezpłatny bagaż podręczny w samolotach linii Ryanair

Przed wejściem w życie omawianych zmian, wszelkie przewożone samolotami linii lotniczych Ryanair przedmioty musiały znajdować się w jednej sztuce (torbie, walizce etc.) bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm (lub oczywiście dodatkowym, płatnym bagażu rejestrowanym). Restrykcyjny regulamin przewoźnika nie pozwalał nawet na zabranie ze sobą dodatkowej reklamówki z zakupami zrobionymi w strefie wolnocłowej lotniska.

Nowe przepisy Ryanaira, które weszły w życie 1 grudnia 2013 roku, zupełnie odmieniły tę niekorzystną sytuację. Od tego dnia, na pokład samolotów przewoźnika, oprócz bagażu o maksymalnych wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, można bezpłatnie zabrać drugi, nieco mniejszy bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 35 cm x 20 cm x 20 cm. Forma obu bagaży jest oczywiście dowolna - może nią być walizka, torba podróżna, plecak, torba na laptopa, a nawet reklamówka.

Drugi bezpłatny bagaż podręczny to nie jedyne zmiany, jakie czekają na pasażerów linii Ryanair. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej przewoźnika.5 komentarzy:

 1. Witam ! Mam pytanie, nigdy nie lecialam samolotem dlatego stad ta niepewnosc, czy bagaz podreczny o wymiarach 55X40X20 i ten 35X20X20 musi równac sie 10 kg, czy 10 kg dotyczy jedynie tego wiekszego, a mniejszy nie ma limitu wagowego... prosze wybaczyc moje zdezorientowanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ze strony Ryanair: "4. Od 1 grudnia, Ryanair pozwoli pasażerom wniesienie na pokład samolotu drugą mniejszą torbę (małe torebki damskie lub torebka z zakupami z lotniska) nie większą niż 35 x 20 x 20 cm, które zmieszczą np.: butelkę wina lub inne podobne rzeczy."

   Usuń
 2. Czyli ta mniejsza torebka nie jest wliczana w ten limit wagowy 10kg? I tak abstrachując od tych limitów, można wnieść na pokład w bagażu podręcznym alkohol?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ogarniam tej butelki wina... Ta butelka ma być rozlana do dziesięciu małych buteleczek po 100 ml i zamknięta w strunowy woreczek? @_@

  OdpowiedzUsuń
 4. Butelka wina moze byc jedynie kupiona w sklepie lotniskowym i tam pakują Ci ją w worek ;) Podręczna torebka to tablet, artykuły dla dziecka, leki dla cukrzyka itp... a jak się nie przywali nikt to może nawet laptop. Zależy od humoru obsługi ;) Pozdr

  OdpowiedzUsuń