Wyszukaj w serwisie

wtorek, 17 września 2013

Odprawa w liniach lotniczych Norwegian

Dzięki panelowi kontaktowemu serwisu Bagaz-Podreczny.Info masz możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące Cię pytania związane z bagażem podręcznym w samolocie. 

Z naszej nowej i w 100% darmowej usługi skorzystała niedawno pani Joanna, która zakupiła bilety na lot tanimi liniami Norwegian (którymi nigdy wcześniej nie miała okazji podróżować). Pani Joanna otrzymała potwierdzenie zakupu, zaniepokoił ją jednak brak informacji od przewoźnika o terminie i sposobie przeprowadzenia odprawy online. Zwróciła się więc do nas z prośbą o pomoc w wyjaśnieniu zaistniałej sytuacji.

Oto wiadomość, jaką otrzymaliśmy od naszej bohaterki:
Witam! Zamówiłam bilet w liniach lotniczych Norwegian na koniec października, nie dostałam jednak wiadomości na temat odprawy online (mam potwierdzenie rezerwacji, brakuje jednak informacji na temat odprawy online). W jakim terminie powinnam się odprawić? Czy dostanę od nich wiadomość mailową np. 14 dni przed odlotem, tak jak ma to miejsce w innych liniach lotniczych? Martwię się czy dobrze zamówiłam bilet. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Linie lotnicze Norwegian - odprawa online tylko dla wybranych

Odpowiedź na pytanie naszej czytelniczki można znaleźć na stronie internetowej linii Norwegian (niestety anglojęzycznej), a konkretnie w dziale poświęconym odprawie i wejściu na pokład samolotu.

Wyczytamy tam m.in., że odprawa online (nazywana przez Norwegian Direct to Gate, szerzej opisana tutaj) możliwa jest tylko w przypadku lotów w obrębie krajów nordyckich bądź lotów z krajów nordyckich do Europy Kontynentalnej. W pozostałych przypadkach (a więc np. w razie lotu z Polski do Norwegii bądź z Norwegii na Wyspy Brytyjskie) odprawa w Norwegian musi zostać przeprowadzona na lotnisku (niezależnie czy podróżujemy jedynie z bagażem podręcznym czy też z rejestrowanym). Pani Joanna oraz inni podróżni z Polski nie mają zatem możliwości odprawić się online i muszą udać się odpowiednio wcześnie na lotnisko.
 
W przypadku większości państw (w tym Polski), odprawa na lotnisku możliwa jest najwcześniej na 2 godziny przed planowanym odlotem, a najpóźniej na 45 minut przed planowanym odlotem. Do przeprowadzenia odprawy konieczne jest potwierdzenie rezerwacji lotu oraz dokument potwierdzający tożsamość.

Jeśli uznałeś ten artykuł za pomocny, będzie nam miło jeśli polubisz nasz profil na Facebooku. Dziękujemy!

3 komentarze:

  1. Taka odprawa znacznie przyspiesza podróżowanie. Dobrze, że w końcu jest to możliwe.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lipny artykuł, podróżuję dokładnie jak napisano, czyli z Kopenhagi do Krakowa i też nie mogę się odprawić. Na dodatkową kpinę z podróżnych wygląda fakt, ze Norwegian pisze, iż można się odprawić dopiero na 24 godziny przed lotem, gdy tymczasem nie można wcale. Dodatkowo tłumaczą się jak głupki "błędem technicznym", którego nie ma, bo sami informują, że taka odprawa on-line jest dla wybranych. W sumie jedno wielkie g...o, które śmierdzi na całą Europę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Jak dla mnie wystarczy poszukać informacji w sieci, jest sporo stron poświęconych takim zagadnieniom, dla chcącego nic trudnego. Wyszukiwanie lotów też jest banalnie proste, ja korzystam z tej strony https://norwegian.esky.pl/. Sporo osób korzysta z usług linii lotniczych Norwegian, dlatego też nie sądzę, żeby ten sposób odprawy był zbyt problematyczny.

    OdpowiedzUsuń