Wyszukaj w serwisie

niedziela, 11 sierpnia 2013

Kompaktowy plecak na podróże z bagażem podręcznym

Ze względu na znaczącą nieforemność i niestandardowe wymiary (nie w pełni wykorzystujące możliwości, jakie dają nam regulaminy linii lotniczych), plecak bez wątpienia nie jest optymalnym wyborem, jeśli chodzi o to, w co zapakować bagaż podręczny do samolotu. 

Do tego celu zdecydowanie bardziej nadaje się sztywna walizka (o czym pisaliśmy już tutaj). Ma ona jednak jedną, zasadniczą wadę: jest zupełnie nieprzydatna w czasie samego wyjazdu (np. podczas pieszych wycieczek, zwiedzania miast itp.). W takich przypadkach plecak jest niezastąpiony - można do niego schować jedzenie i picie, cieplejsze ubranie, mapę, przewodnik oraz inne niezbędne przedmioty.

Czy należy zatem zrezygnować z pojemności i wygody, jaką daje nam walizka i spakować swój bagaż podręczny do plecaka? Na szczęście nie jest to konieczne! Wszystko dzięki tanim, kompaktowym plecakom, które na czas lotu z powodzeniem zmieszczą się do każdej, nawet najmniejszej walizki bądź torby.

PLECAK KOMPAKTOWY: JAK TO DZIAŁA?

Plecak kompaktowy to bardzo lekki, w całości wykonany z cienkiego (aczkolwiek dość solidnego) materiału wór w kształcie plecaka. Jest on pozbawiony jakichkolwiek sztywnych elementów, dzięki czemu, po spakowaniu do futerału, przyjmuje rozmiary telefonu komórkowego o standardowej wielkości (około 10 centymetrów długości i 5 centymetrów szerokości). Zmieści się więc do każdego bagażu podręcznego oraz do każdej kieszeni.

Wspomniany futerał stanowi integralną część plecaka (jest wszyty w jego wewnętrzną część) - możemy więc mieć pewność, że go nie zgubimy.

Pokrowiec wykonany jest z rozciągliwego materiału, dzięki któremu zwijanie plecaka do kompaktowych rozmiarów jest banalnie proste (wystarczy go po prostu w dowolny sposób wepchnąć do futerału - "operacja" ta trwa zaledwie kilkanaście sekund).

Rozwinięty plecak charakteryzuje się przyjemnym dla oka kształtem i designem (którego jedynym mankamentem jest podatność materiału na gniecenie), a także sporą pojemnością. Z powodzeniem zmieścimy do niego wszystko to, co jest przydatne podczas typowej pieszej wycieczki. Oczywiście nie należy przesadzać z ciężarem pakowanych przedmiotów - wytrzymałość materiałowych szelek (których długość, co istotne, można regulować) jest z pewnością ograniczona.

Bez wątpienia, wersja kompaktowa na dłuższą metę nie zastąpi prawdziwego plecaka, jednak na krótkie wyjazdy z bagażem podręcznym sprawdzi się znakomicie!

GDZIE KUPOWAĆ I ILE TO KOSZTUJE?

Plecaki kompaktowe w różnych wzorach i kolorach można nabyć np. w sieci salonów Decathlon oraz w innych sklepach sportowych i turystycznych. Można je również znaleźć w serwisie aukcyjnym Allegro. Cena takich plecaków jest zazwyczaj bardzo przystępna i wynosi kilkanaście złotych za sztukę.

Jeśli uznałeś ten artykuł za pomocny, będzie nam miło jeśli polubisz nasz profil na Facebooku. Dziękujemy!

1 komentarz:

  1. Ten plecak kompaktowy bardzo mi się podoba - zaraz chyba sobie taki kupię;-)

    OdpowiedzUsuń