Wyszukaj w serwisie

wtorek, 28 maja 2013

Płatny i bezpłatny bagaż podręczny w liniach lotniczych WizzAir

Przyjęło się, że bagaż podręczny przewozimy w samolocie bez dodatkowych opłat (jego koszt wliczony jest w cenę biletu lotniczego). Dzięki temu, podróżując tanimi liniami lotniczymi z samym jedynie bagażem kabinowym (nie tak przecież małym), możemy sporo zaoszczędzić.

Niestety, niektórzy przewoźnicy, poszukując dochodu, coraz głębiej sięgają do kieszeni pasażerów, ustanawiając dodatkowe opłaty za poszczególne usługi - również za bagaż podręczny. Za jego większą (czyli standardową) wersję zapłacimy np. w liniach lotniczych WizzAir, które oferują również bezpłatną wersję bagażu. Ze względu na niewielkie rozmiary, zadowoli ona jednak wyłącznie najmniej wymagających pasażerów.


Rodzaje bagażu podręcznego w liniach WizzAir

Linie lotnicze WizzAir definiują dwa rodzaje bagażu podręcznego:
  • mały bagaż podręczny (bezpłatny) - o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm, który musi zmieścić się pod siedzeniem przed pasażerem,
  • duży bagaż podręczny (odpłatny) - o wymiarach nieprzekraczających 56 x 45 x 25 cm, który musi się zmieścić w schowku nad siedzeniami (pasażer musi być w stanie umieścić do tam samodzielnie).
Wymiary małego (bezpłatnego) i dużego (odpłatnego) bagażu podręcznego w liniach lotniczych WizzAir

Co ciekawe, wysokość opłaty za powiększony bagaż podręczny w liniach WizzAir nie jest uzależniona jedynie od jego rozmiaru, ale również od długości lotu oraz jego terminu. WizzAir wyróżnia przy tym loty krótkie (planowana długość lotu wynosi mniej niż 2 godziny i 40 minut) oraz długie (planowana długość lotu wynosi 2 godziny i 40 minut lub więcej), a także takie, które odbywają się w szczycie sezonu bądź poza nim (przewoźnik nie podaje tu jednak żadnego przedziału czasowego - wysokość opłaty za powiększony bagaż podręczny ustalana jest automatycznie podczas rezerwacji biletów; można zatem przypuszczać, że pojęcie "w szczycie sezonu" odnosi się do najpopularniejszych lotów).

Ceny dużego bagażu podręcznego w liniach WizzAir

Ceny dużego (odpłatnego) bagażu podręcznego w liniach lotniczych WizzAir, w zależności od poszczególnych kryteriów, prezentuje poniższa tabela:

Długość lotuCena zaPoza szczytem sezonuW szczycie sezonu
Planowana długość lotu wynosi mniej niż 2 godz. 40 min. Za lot, za pasażera42 PLN63 PLN
 Planowana długość lotu wynosi 2 godz. 40 min. lub więcej. Za lot, za pasażera55 PLN84 PLN


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz