Wyszukaj w serwisie

środa, 10 kwietnia 2013

Tańsze loty z bagażem podręcznym? Pozdróż z WizzAir bez opłaty transakcyjnej

Kto wie, być może już jutro obniżą się koszty podróży tanimi liniami WizzAir - jednym z najpopularniejszych przewoźników oferujących możliwość lotu z samym jedynie bagażem podręcznym. WizzAir ogłosił bowiem, że począwszy od 13 kwietnia 2013 roku rezygnuje z obciążania swoich klientów opłatami transakcyjnymi (rezerwacyjnymi).

Jakie skutki dla pasażerów przyniesie decyzja przewoźnika? Czy ceny biletów rzeczywiście spadną? Niestety niekoniecznie.Opłaty transakcyjne (rezerwacyjne) w WizzAir

WizzAir bez opłaty transakcyjnej
WizzAir oferuje jedne z najtańszych połączeń lotniczych w Europie (i nie tylko). Niestety, do tej pory podczas rezerwacji biletów, na końcu do ich kosztu całkowitego doliczano opłatę transakcyjną, znacząco podnoszącą ostateczną cenę danego lotu.

Przykładowo, jeśli zdecydowaliśmy zapłacić za bilety przelewem internetowym, naliczano nam dodatkową opłatę w wysokości 18 złotych. Za płatność kartą kredytową musieliśmy natomiast uiścić dodatkowe 36 złotych. Haraczu nie musieli płacić jedynie posiadacze Konta Wizz.

Skutki zniesienia opłat transakcyjnych

Zniesienie opłat transakcyjnych przez WizzAir może obniżyć koszty naszych podróży. Może, ale nie musi - istnieje bowiem ryzyko, że linie lotnicze rezygnując z pobierania opłat za rezerwację, przeniosą je na ceny biletów (w praktyce je podnosząc). Taka sytuacja miała miejsce jakiś czas temu w liniach lotniczych Ryanair.

Co dalej z posiadaczami Konta Wizz? Czy dalsze członkostwo w Wizz Discount Club będzie miało jakikolwiek sens? Linie lotnicze zapowiadają, że tak - dzięki niemu będzie można kupować bilety lotnicze ze zniżką. Jaką? Tego jeszcze nie ujawniono.

AKTUALIZACJA (12.04.2013): Niestety, wiadomo już, że sprawdził się czarny scenariusz. Opłata transakcyjna WizzAir została zastąpiona nową - 30 złotową opłatą manipulacyjną. W praktyce więc ceny biletów zamiast spać - wzrosły.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz