Wyszukaj w serwisie

niedziela, 7 kwietnia 2013

Gdzie szukać tanich biletów lotniczych na wyjazdy z bagażem podręcznym?

Im krótszy wyjazd, tym większy udział kosztów podróży w ogólnych wydatkach z nim związanych. Szczególnie widoczne jest to w przypadku kilkudniowych wyjazdów z bagażem podręcznym - na bilety lotnicze wydajemy niekiedy więcej niż na nocleg, wyżywienie i ewentualne zwiedzanie łącznie.

Tak jednak być nie musi. Linie lotnicze regularnie oferują bowiem liczne upusty i promocje, dzięki którym wybierzemy się na majówkę, długi weekend czy inną kilkudniową wycieczkę za grosze. Przynajmniej jeśli chodzi o transport. Gdzie szukać tanich biletów lotniczych? Oczywiście w internecie!

Serwis o promocjach lotniczych

Jednym z internetowych źródeł informacji o tanich połączeniach i promocjach biletowych jest znany polski serwis Fly4Free. Dzięki aktywnej społeczności internautów non-stop przeszukujących strony setek linii lotniczych, każdego dnia dostarcza on nowinek o atrakcyjnych ofertach lotniczych (i nie tylko), obejmujących zarówno propozycje kilkudniowych wyjazdów z bagażem podręcznym, jak i dalekich podróżach międzykontynentalnych. Serwis ten warto subskrybować mailowo lub za pośrednictwem któregoś z portali społecznościowych - tak aby nie ominęła nas żadna interesująca promocja. 

Uwaga: promocje przedstawiane na Fly4Free są zazwyczaj ograniczone czasowo lub/i kwotowo. W przypadku zainteresowania daną ofertą radzimy więc działać szybko.

Wyszukiwarki / porównywarki cen biletów lotniczych

Niestety, promocyjne oferty nie zawsze muszą wpisywać się w nasze potrzeby. Wówczas należy skorzystać z bardziej konwencjonalnego sposobu na zdobycie tanich biletów lotniczych - za pomocą wyszukiwarek / porównywarek cen biletów. Dzięki nim szybko i łatwo otrzymamy zestawienie dostępnych lotów i ich cen na wybranej trasie i w pożądanym terminie.

Wyszukiwarki lotów zawierają szczegółowe informacje o lotach setek (a niektóre nawet o tysiącach) linii lotniczych na całym świecie. W internecie można znaleźć ich wiele, również w naszym serwisie (np. w górnej części witryny po prawej stronie lub tę poniżej).Popularne w Polsce wyszukiwarki/porównywarki cen biletów lotniczych:


Gdzie szukać tanich biletów lotniczych - porady

Podczas wyszukiwania lotów za pomocą porównywarki cen, warto skorzystać z co najmniej dwóch-trzech. Bazy danych poszczególnych wyszukiwarek mogą się bowiem różnić i mogą zwracać różne oferty. Np. wyszukiwarka A może nie zawierać w swojej bazie lotu, będącego w bazie wyszukiwarki B, który może się okazać najkorzystniejszą ofertą.

Po znalezieniu najkorzystniejszego lotu, bilety warto zakupić bezpośrednio u danego przewoźnika (a nie poprzez wyszukiwarkę lotów). Zapłacimy wówczas najniższą możliwą cenę za ten lot, pomijając koszty pośredników. 

5 komentarzy:

 1. no i oczywiście jeszcze http://www.centerfly.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście, już uzupełnione :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio znalazłem na necie fajną poradę, w której piszą jak zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych na zamawianych przez neta biletach lotniczych... Niby prosta sprawa, a ponoć działa. Chodzi o skasowanie historii przeglądarki. Zresztą zostało to opisane tutaj: http://www.coreblog.pl/kupujesz-bilet-lotniczy-skasuj-historie/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za informację - zaowocowała nowym wpisem w naszym serwisie :)

   Usuń
 4. Parę razy udało mi się znaleźć niezłe ceny lotów na www.pansamolocik.pl więc polecam. Oczywiście nadal szukam stron, które mnie zaskoczą :)

  OdpowiedzUsuń