Wyszukaj w serwisie

niedziela, 21 kwietnia 2013

5 pomysłów na majówkę z bagażem podręcznym

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczny długi weekend potrwa od środy do niedzieli, czyli aż 5 dni (przy założeniu, że 2 maja również robimy sobie wolne). Wobec tak długiego czasu na wypoczynek, grzechem byłoby nie skorzystać z okazji i nie wybrać się na kilkudniową wycieczkę. Szczególnie w czasach tanich linii lotniczych i możliwości podróżowania z bagażem podręcznym. Poniżej prezentujemy Wam 5 wybranych przez nas miejsc idealnych na majówkę dla całej rodziny. Rzym

Stolica Włoch ma naprawdę wiele do zaoferowania: zapierające dech w piersi antyczne ruiny (Koloseum, Forum Romanum, Panteon, Cyrk Maksimusa to tylko niektóre z nich) najwspanialszego z miast Cesarstwa Rzymskiego, zabytki Watykanu, możliwość spotkania z papieżem, niezliczone muzea, kawiarnie, prawdziwą pizze, lasagne czy spaghetti oraz przyjazny śródziemnomorski klimat. Kilka dni to oczywiście zbyt mało aby skosztować wszystkich jej atrakcji, jednak wystarczająco aby się w niej zakochać i w przyszłości wrócić na dłużej. 

Najtaniej do Rzymu polecimy z polskich lotnisk liniami Ryanair (w zależności od terminu, bilet w jedną stronę kosztuje już od kilku złotych).

Paryż

Miasto mody, sztuki i oczywiście dobrego jedzenia. Wieża Eiffla, Luwr czy Pola Elizejskie to pozycje obowiązkowe dla każdego turysty. Jednak to nie one stanowią o magii tego miejsca - Paryż to przede wszystkim piękna architektura, której urok poznamy spacerując jego uliczkami, wypełnionymi kawiarniami i butikami.

Bilety lotnicze do Paryża bardzo często można znaleźć w niezwykle atrakcyjnych promocyjnych cenach (m.in. Wizz Air, Ryanair, EasyJet).

Barcelona

Słoneczna stolica Katalonii zachwyca perełkami urbanistyki - wymyślnymi kształtami projektów Gaudiego  (m.in. słynna Sagrada Familia), lazurowym Morzem Śródziemnym, wprost stworzonym na spacery wspaniałym nabrzeżem i piękną starówką. Jest też mekką fanów piłki nożnej - stadion miejscowej chluby, FC Barcelony - Camp Nou, odwiedzany jest przez ogromne rzesze sympatyków futbolu z całego świata.

Do Barcelony tanio polecimy m.in. liniami Ryanair - np. z Poznania lub Warszawy.

Wiedeń

Mekka sympatyków sztuki - przede wszystkim muzyki. Będąc w tym mieście, koniecznie należy wstąpić do miejscowej opery, na deskach której na przełomie dekad występowali najznamienitsi artyści świata. Poza tym Wiedeń to perły średniowiecznej i nowożytnej architektury, a także piękne krajobrazy.

Do Wiednia polecamy wyprawę samolotem lub autokarem (przewoźnik Polski Bus oferuje bilety w relacji Warszawa-Wiedeń już od złotówki - i to z pełnym bagażem).

Berlin

Najciekawsza europejska stolica położona w pobliżu naszego kraju. Zróżnicowana (żeby nie powiedzieć chaotyczna) architektonicznie, ale przez to niezmiernie interesująca. Pozostałości Muru Berlińskiego, Brama Brandenburska, wspaniałe muzea (m.in. Pergamońskie czy Muzeum Techniki), ogromne zoo - w Berlinie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Do Berlina tanio polecimy samolotem, pojedziemy Polskim Busem lub pociągiem ze Szczecina.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz