Wyszukaj w serwisie

piątek, 1 lutego 2013

Jaktogo - sprytny sposób na darmowy, dodatkowy bagaż podręczny

Polak potrafi. Ale nie tylko Polak. Okazuje się, że potrafi także Brytyjczyk. Pewna tamtejsza firma zaprojektowała i wprowadziła do dystrybucji niezwykle ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu z bagażem podręcznym z powodzeniem udamy się nie tylko na kilkudniową wycieczkę, ale również na prawdziwe, pełnowymiarowe wakacje. I to zgodnie z regulaminem tanich linii lotniczych, bez żadnych dodatkowych opłat. Tym rozwiązaniem jest Jaktogo.

Czym jest Jaktogo?

Jaktogo to najprościej mówiąc połączenie torby podróżnej i odzieży wierzchniej (np. płaszcza). Linie lotnicze nakładają limit wymiarowy i wagowy na bagaż podręczny, który zabieramy na pokład samolotu, jednak pozostawiają nam zupełną swobodę jeśli chodzi o ubiór. Dzięki funkcjonalnym, rozłożonym na niemal całej powierzchni kieszeniom, Jaktogo umożliwia "spakowanie" aż 10 kilogramów dodatkowego bagażu. Co ważne, można go nosić zarówno na sobie (jako płaszcz, ponczo lub sukienkę - w zależności od wersji), jak i w ręce czy na ramieniu (Jaktogo bardzo łatwo przekształca się w torbę podróżną).

Jaktogo w praktyce. Czy to naprawdę działa?

Opis Jaktogo brzmi nieco kosmicznie, prawda? O tym, że produkt ten jest naprawdę wygodny, funkcjonalny, a co najważniejsze - skuteczny, niech zaświadczy poniższy materiał filmowy ze strony producenta.


Widać na nim wyraźnie, że napakowana kurtka Jaktogo wygląda w zasadzie normalnie i wejście z nią na pokład samolotu w żaden sposób nie narusza regulaminu przewoźników.

Dostępne modele i ich cena

W ofercie Jaktogo.com znajdziemy następujące odmiany produktu: płaszcz, sukienkę oraz ponczo. Każda z nich dostępna jest w trzech wersjach: poliestrowej, dżinsowej i skórzanej. Ich cechy wspólne to wyposażenie w kilkanaście kieszeni różnej wielkości, możliwość łatwego przekształcenia w torbę podróżną, wiatro i wodoodporność oraz zdolność do uniesienia 10 kilogramów dodatkowego bagażu.

Ceny Jaktogo są bardzo zróżnicowane i zależą od wybranej edycji produktu i materiału, z którego został stworzony. Wahają się w granicach 69,95 - 265,95 Euro. Jaktogo nie jest więc zabawką tanią, która obniżyłaby koszty wyjazdów z bagażem podróżnym w krótszej perspektywie, a szkoda. 

Sam pomysł jednak świetny. Może warto więc pomyśleć o stworzeniu własnego Jaktogo? :)

3 komentarze:

  1. ekstra pomysł

    OdpowiedzUsuń
  2. to przeciez bagaz dodatkows kosztuje tylko 90€ i nie musisz taszczyc tego na schabach!:))

    OdpowiedzUsuń